A-Pofig.Net

На головну Правила Зворотній зв'язок


Податкова інформує

За перший квартал 2020 року жителі Рівненщини сплатили понад 93 мільйони гривень військового збору

Як повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Віталій Чуй, за перший квартал поточного року платники податків Рівненщини перерахували до державного бюджету 93,8 мільйона гривень військового збору, що на 10,7 млн. грн., або на 13% перевищує минулорічні надходження.

Найбільші суми надійшли від платників, які перебувають на обліку в управлінні у м. Рівне – понад 34 мільйони та Варашському управлінні – майже 31 мільйон гривень.

Керівник податкової служби області зазначає, що, Важливим фактором у збільшенні сплати військового збору є відповідальність платників податків. Крім того стала динаміка надходжень зберігається також завдяки заходам податкової служби, зокрема, з детінізації доходів громадян.

Нагадуємо, ставка збору становить 1,5 відсотка від нарахованої суми доходу. Здебільшого його утримують та сплачують до бюджету роботодавці, які виплачують трудові доходи, та податкові агенти. У разі отримання інших доходів (у тому числі іноземних), з яких не сплачено збір, відповідальним за його перерахування є сам платник.

Головне управління ДПС у Рівненській області

 

 

Лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання звільнені від податку на додану вартість

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що 30 березня 2020 року Законом № 540-IX внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме у пункт 71 та 72 розділу XX «Перехідні положення»: тимчасово починаючи з 17 березня 2020 року, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу та положення статті 199 цього Кодексу не застосовуються щодо таких операцій.

Вищезазначені операції, що здійснені громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, не включаються такими громадськими об’єднаннями або благодійними організаціями при обрахунку загальної суми, визначеної статтею 181 цього Кодексу.

Головне управління ДПС у Рівненській області


 

Податкова інформує

Платники ПДВ Рівненщини сплатили до державного бюджету понад 400 мільйонів гривень

Як зазначили в Головному управління ДПС у Рівненській області, за три місяці поточного року платники податку на додану вартість спрямували до державного бюджету 406 мільйони 893 тисячі гривень податку на додану вартість.

Виконуючий обов’язки начальника ГУ ДПС у Рівненськійобласті Віталій Чуй зазначив, що у порівнянні з минулим роком сплата ПДВ зросла на 18%, або на 60, 5 млн. грн. Крім того, у загальних надходженнях до державного бюджету частка ПДВ перевищила 39 відсотків.

Такої позитивної динаміки досягнуто як завдяки підвищенню якості адміністрування, так і шляхом активної взаємодії з представниками бізнесу, зокрема, в частині попередження можливих ризиків, - наголошує очільник податкової служби області.

«Ріст сплати ПДВ, як і загалом надходжень до бюджетів усіх рівнів, пов’язуємо з належним податковим супроводом платників ПДВ та сумлінністю представників бізнесу. Окремо слід зазначити, що електронний формат спілкування платників ПДВ з податківцями дозволяє своєчасно реагувати на ризики несплати, запобігає використанню схем мінімізації та виключає суб’єктивний чинник», - коментує Віталій Чуй.

Нагадаємо, представники бізнесу можуть отримувати актуальну інформацію з питань адміністрування ПДВ, у тому числі, щодо функціонування електронної системи, на сайті фіскальної служби (http://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist), в Електронному кабінеті платника (https://cabinet.tax.gov.ua), у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (http://zir.tax.gov.ua) та в контакт-центрі ДПС України за номером 0 800 501007.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Благодійна допомога, надана для запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), включається до податкової знижки у повному обсязі без обмеження суми

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що 30 березня 2020 року Законом № 540-IX внесено зміни до Податкового кодексу України. У розділі XX «Перехідні положення» підрозділ 1 доповнено пунктом 11. такого змісту - за результатами 2020 року, при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень статті 166 цього Кодексу, сума коштів або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень;

медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо, засобів особистої гігієни, продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) громадським об’єднанням та/або благодійним організаціям та/або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), включається до податкової знижки у повному обсязі без урахування обмежень, визначених підпунктом 166.3.2 пункту 166.3 статті 166 цього Кодексу.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Штрафні санкції та пеня у разі порушення податкового законодавства (крім ЄСВ) вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року не застосовуються

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 02 квітня 2020 року, зокрема, п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України викладено в новій редакції.

Відповідно до п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

порушення вимог законодавства в частині:

обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;

здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;

порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Податкова інформує

Увага!Режим роботи центрів обслуговування платників змінено

 

 


Головне управління ДПС у Рівненській області у зв’язку із загрозою епідемії короновірусної інфекції та недопущенням масового поширення COVID-19 в Україні, повідомляє про обмеження роботи центрів обслуговування платників.

 

 

Так з 24 березня 2020 року до завершення карантину всі ЦОП Рівненської області припиняють безпосередню роботу з відвідувачами. Виняток становить надання наступних адміністративних послуг:

 

 

- Видача картки платника податків (внесення до паспорта) про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків,

 

 

- Внесення до паспорта громадянина України  відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта

 

 

Ці послуги будуть здійснюватись виключно за попереднім записом по телефону  або через електронну скриньку- rv.zvernennya@tax.gov.ua

 

 

Надання інших адміністративних послуг та вирішення інших питань тимчасово здійснюється виключно дистанційними методами.

 

 

Для цього просимо використовувати:

 

 

Телефонні лінії, вказані на нашому сайті,

 

 

Меню «Листування з ДПС» Електронного кабінету при умові наявності електронно-цифрового підпису,

 

 

Офіційні поштові скриньки для листування - rv.official@tax.gov.ua для загального листування або rv.zvernennya@tax.gov.ua – для звернень громадян та запитів на публічну інформацію.

 

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання таких послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

 

 


Головне управління ДПС у Рівненській області
 

Коли "єдинник" може не сплачувати податок

 

Головне управління ДПС  у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку першої або другої групи, яка не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати єдиного податку на період її тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами лише за умови підтвердження такої непрацездатності листком непрацездатності.

Звертаємо увагу, що з метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів доцільно подавати до податкової служби заяву щодо періоду  відпустки до початку відпустки.

 

 

 

 

 

 

Платникам податків - про можливість отримання кваліфікованого електронного підпису

 

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує платників податків,  що   отримати  послуги кваліфікованого електронного підпису можна не лише через АЦСК ІДД ДПС.

Так, платники мають можливість отримати кваліфікований електронний підпис, звернувшись до будь-яких інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на сайті центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України у розділі «Довірчі послуги» (https://czo.gov.ua/ca-registry).

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Рівненській області

До уваги жителів району та міста!

До уваги жителів району та міста!

 

   Дубровицька районна рада призупиняє проведення особистих прийомів громадян. Це пов’язано із запровадженням всеукраїнського карантину  щодо протидії поширення коронавіруса.

   Скасування прийомів громадян спрямовані на недопущення скупчення людей у громадських приймальнях, відділах звернень тощо.

   Разом із тим , ви можете зателефонувати до Дубровицької районної ради за номером: (03658) 2-02-08 .

 Такі заходи профілактики прописані у рішенні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки з надзвичайних ситуацій та є обов’язковими до виконання у регіонах України.

   По закінченню карантину, керівництво районної ради продовжить приймати громадян згідно із графіком.

Увага! Навчання.

УВАГА!

Інститут Політичної Освіти  

з приємністю повідомляє про початок навчань для громадських активістів щодо актуальних питань місцевого самоврядування та децентралізаційних процесів!

 

Навчання відбуватимуться в рамках проекту «Посилення місцевої демократії», який Інститут Політичної Освіти реалізовує завдяки підтримці Національного Фонду підтримки Демократії (NED)

 

До участі у навчаннях запрошуються громадські активісти з усіх регіонів України, які бажають посилити свої знання у царині місцевого самоврядування для того щоб сприяти децентралізаційним процесам у своїх регіонах.

 

Загалом у першому півріччі 2020 року ІПО організує по одному триденному семінару для 4-ьох груп учасників (по 25 осіб), сформованих на конкурсних засадах.

           

 

Документи, що повинен надати кандидат на навчання:*

1.      Заповнена анкета (додається);

2.      Резюме (коротка біографія та досвід громадської діяльності);

3.      Рекомендація від організації, яка делегує учасника (осередок партії, громадська організація, місцева рада, авторитетна особа тощо).

 

Критеріями відбору будуть:

·         наявність повного пакету документів, надісланого кандидатом(ою) до участі в навчанні;

·         мотивація;

·         рівномірне регіональне представництво;

·         гендерний баланс.

 

*Увага! До участі в конкурсі допускаються тільки ті кандидати, які нададуть Інституту Політичної Освіти до вказаного терміну повний!!!! пакет документів.

Документи можна надсилати електронною поштою на адресу office@ipo.org.ua з позначкою NED.
Остання дата надсилання документів:  1  березня 2020 року.
Про результати відбору кандидатів буде повідомлено не пізніше 5 березня 2020 року.
Організаційні питання:

Витрати (транспортні (частково), проживання, харчування) беруть на себе організатори.

           

            Додаткову інформацію та анкети учасників ви можете знайти на сайті Інституту Політичної Освіти www.ipo.org.ua або звернувшись за телефонами:

 

(044) 278-55-43 (офіс ІПО) 

anketa.rar [27.14 Kb] (cкачувань: 1)

Про скликання 38 сесії районної ради!

 

УКРАЇНА

ДУБРОВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

Рівненської області

(сьоме скликання)

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

голови районної ради

 

від 10 лютого 2020 р.                                                                                    № 8

 

Про скликання тридцять восьмої
сесії районної ради
 

На підставі ст. 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1.  Скликати тридцять восьму сесію районної ради сьомого скликання:

- 21 лютого 2020 року  о 10.00 годині провести засідання постійних комісій;

- 21 лютого 2020 року  об 11.00 провести пленарне засідання тридцять восьмої сесії районної ради в залі засідань районної ради.

2.  На розгляд тридцять восьмої сесії винести питання:

 

1.  Про результати розгляду депутатського запиту Станіслава Рожка.

Доповідає: Олексій БУДКЕВИЧ – начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

2.  Про результати розгляду депутатського запиту Сергія Петрушка.

Доповідає: Олександр ЛИСАК – керівник апарату райдержадміністрації.

3.  Про результати розгляду депутатського запиту Василя Грицюка

Доповідає: Ніна СТАСЮК - начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

4.  Про програму підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ у Дубровицькому районі на 2020 - 2021 роки.

Доповідає: Павло ВАЩИШИН – заступник голови райдержадміністрації

5. Про районну Програму фінансового забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд  окремих категорій громадян та надання пільг з оплати  послуг зв’язку на 2020-2021 роки.  

     Доповідає: Валентин БУТКЕВИЧ – начальник управління соціального захисту населення.

6.  Про районну програму військово - патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України на 2020-2024 роки

 Доповідає: Віктор ПЕТРОВЕЦЬ – начальник відділу мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації.

7.  Про звіт директора (головного лікаря)  КНП «Дубровицька центральна лікарня» Дубровицької районної ради

Доповідає: Олександр ПОЛІЩУК – головний лікар КНП «Дубровицька ЦРЛ».

8.  Про стан підготовки КНП «Дубровицька ЦРЛ» до укладання угоди з Національною службою здоров’я України.

Доповідає: Олександр ПОЛІЩУК – головний лікар КНП «Дубровицька ЦРЛ».

 9. Про передачу транспортних засобів із спільної власності територіальних громад району у комунальну власність територіальної  громади Дубровицької міської ради.

     Доповідає: Олександр ПОЛІЩУК – головний лікар КНП «Дубровицька ЦРЛ».

10.  Про хід виконання рішення районної ради від 08.04.2016 р. № 43  «Про районну програму  підтримки молоді на 2016 – 2020 роки».

Доповідає: Ніна СТАСЮК - начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

11. Про ефективність розподілу та використання коштів спрямованих з  державного та районного бюджетів на фінансування освітянської галузі у 2019 році.

Доповідає: Ніна СТАСЮК - начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

12.  Про звільнення управління освіти, молоді та спорту Дубровицької райдержадміністрації від сплати частини отриманої орендної плати до районного бюджету.

Доповідає: Ніна СТАСЮК - начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

13. Про передачу майна  з балансу відділу освіти на баланс відділу культури, молоді та спорту Дубровицької райдержадміністрації.

Доповідає: Ніна СТАСЮК - начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.  

14.  Про надання згоди на прийняття безоплатно  у спільну власність територіальних громад Дубровицького району закінченого  будівництвом об’єкта.

Доповідає: Вікторія ОСТРОВЕЦЬ – головний лікар КНП «Дубровицький районний центр ПМСД.

15.  Про реорганізацію фельдшерсько – акушерського пункту села Кривиця в Кривицьку лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

Доповідає: Вікторія ОСТРОВЕЦЬ – головний лікар КНП «Дубровицький районний центр ПМСД».

16. Про звільнення КНП «Дубровицька районна стоматполіклініка» Дубровицької районної ради від сплати частини отриманої орендної плати до районного бюджету.

Доповідає: Микола ПЕТРУШКО - директор КНП «Дубровицька районна стоматполіклініка».

17. Про надання згоди на прийняття безоплатно у спільну власність територіальних громад Дубровицького району закінчені будівництвом об'єкти.

Доповідає: Олександр ЗАДОРОЖНИЙ – заступник голови ради.

18.  Про порядок приватизації майна спільної  (комунальної) власності територіальних громад Дубровицького району.

Доповідає: Олександр ЗАДОРОЖНИЙ – заступник голови ради.

19.  Про звернення депутатів Дубровицької районної ради до Прем’єр - міністра України щодо умов та специфіки надання первинної медичної допомоги мешканцям Дубровицького району.

Доповідає: Олександр ЗАДОРОЖНИЙ – заступник голови ради.

20. Про проведення звітів депутатів  районної ради перед виборцями.

Доповідає: Олександр ЗАДОРОЖНИЙ – заступник голови ради.

21.  Про зняття з контролю рішень районної ради.

Доповідає: Олександр ЗАДОРОЖНИЙ – заступник голови ради.

22.  Про структуру і чисельність виконавчого апарату районної ради.

      Доповідає: Олександр ЗАДОРОЖНИЙ – заступник голови ради.

23.   Різне.

3. На сесію запросити народного депутата Віктора М’ЯЛИКА, депутатів обласної ради від Дубровицьких округів, міського, сільських голів, представників органів виконавчої влади, керівників окремих підприємств, установ, організацій,  преси.

4. Виконавчому апарату районної ради довести до відома депутатів день і час проведення пленарного засідання та засідань постійних комісій, орієнтовний порядок денний тридцять восьмої сесії районної ради.

5. Розпорядження про скликання тридцять восьмої сесії оприлюднити на сайті Дубровицької районної ради .

6. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

 

 

Голова ради                                                                                                           Микола КУХАРЕЦЬ

Сільським головам, депутату районної ради!

 Доводимо до Вашого відома, що з 1 січня 2020 року  розпочнеться новий етап подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) обов’язок кожного депутата районної ради подати до 1 квітня 2020 року, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, електронну  декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік.

 Слід пам’ятати, що за не подачу, несвоєчасну подачу, зазначення неповних або недостовірних даних  без поважних причин декларації передбачено адміністративну відповідальність відповідно до ч.1 та 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а за умисне неподання декларації, приховування об’єктів декларування, незаконне збагачення (невідповідність доходів та витрат) передбачено кримінальну відповідальність згідно із статтею 366-1, 368-2 Кримінального кодексу України .

Акцентую увагу на тому, що необхідно зробити декларанту.

Перш за все необхідно перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

Далі необхідно перевірити термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) для роботи з Реєстратором.

Що і як декларувати?

В електронній декларації зазначається інформація про суб’єкта  декларування, членів його сім’ї та відомості про майно, яке перебуває в їхньому володінні, іншому праві користування, на праві оренди. Зокрема, декларуванню підлягає нерухомість, цінне рухоме майно (наприклад, транспортні засоби, ювелірні вироби) цінні папери, корпоративні права, доходи, грошові активи, фінансові зобов’язання, а також зазначається інформація про членство декларанта в організаціях, про юридичні особи, бенефіціаром яких є декларант чи члени його сім’ї, про видатки декларанта.

 

Якщо у суб’єкта декларування з певних причин немає всіх даних, необхідних для заповнення, то декларацію слід подавати з наявними даними.

Адже відповідно ч.4 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» до спливу семи днів після подання декларації суб’єкт  декларування має право подати виправлену (уточнену) декларацію, але не більше трьох разів. Головне – вчасно подати декларацію .

Не обов’язково дотримуватися черговості заповнення розділів, а можна заповнювати будь – який розділ за бажанням. Розділи декларації заповнюються залежно від майнового стану суб’єкта декларування або членів його сім’ї. Оскільки буде подаватися декларація за 2019 рік, то треба обирати тип декларації «щорічна за 2019 рік».

Національне агентство з питань запобігання корупції звертає увагу на розширення кола близьких осіб та членів сім’ї суб’єктів декларування відповідно до змін, які внесені в Закон України "Про запобігання корупції” та набрали чинності 18 жовтня.

Відтепер термін «близькі особи» в Законі застосовується до племінника і племінниці, а також до батька та матері дружини (чоловіка), сина (дочки).

Для вимог фінансового контролю членами сім’ї суб’єкта декларування тепер вважаються його неповнолітні діти незалежно від спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків.

Нагадаємо, що на коло близьких осіб поширюються обмеження щодо спільної роботи: публічним службовцям заборонено мати таких осіб у прямому підпорядкуванні.

Серед новацій у Законі України «Про запобігання корупції» - також необхідність декларувати доходи осіб, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.

Крім звичних відомостей, з’явилася вимога відповідно до ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» вказувати реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта громадянина України, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

Передбачається, що у електронній формі декларації буде міститися окреме поле для зазначення цих відомостей або внесення відповідної відмітки про відсутність УНЗР у декларанта або члена його сім’ї.

УНЗР присвоюється фізичній особі автоматично під час занесення інформації про неї у Єдиний державний демографічний реєстр. Він є незмінним протягом усього життя громадянина (не змінюється у разі зміни прізвища, імені або будь-яких інших відомостей).

Всім громадянам України, які мають оформлені біометричні документи (паспорт громадянина України у формі картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон), УНЗР вже присвоєно.

Крім того, з 01.01.2020 року підлягають декларуванню об’єкти інтелектуальної власності, що можуть бути оцінені в грошовому еквіваленті, та криптовалюта.

 

При заповненні розділу 12 «Грошові активи» доведеться декларувати відомості щодо грошових активів, які включатимуть дані про вид, розмір та валюту активу, найменування та код Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, установ, в якій відкриті відповідні внески.

Заслуговує на особливу увагу той факт, що відомості в електронну декларацію вносяться не лише станом на 31.12 звітного року. Тепер і пряма норма закону вказує, що  дані про об’єкт декларування, який перебував у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зазначаються в декларації, якщо такий об’єкт перебував у володінні станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів звітного періоду. Тобто, якщо квартира, машина чи інше майно були у власності чи користуванні півроку, її потрібно декларувати. Навіть, якщо вже на 31.12 звітного року майно вибуло з власності  чи користування. А саме, якщо суб’єкт декларування мав майно,а потім його продав у липні – грудні і на 31.12 звітного року не володів цим майном, відтепер закон зобов’язує його декларувати це майно.

Також зміни до Закону України «Про запобігання корупції» встановлюють нові вимоги для подання декларації по змінам майнового стану суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити Національне агентство.

Проте ця вимога тепер застосовується лише до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

Заслуговує на увагу той факт, що згідно частини п’ять статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно – правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, стають обов’язковими до виконання.

Методичні рекомендації щодо заповнення електронних декларацій розміщені за адресою: https://nazk.gov.ua/news/rozyasnennya-shchodo-zapovnennya-elektronnyh-deklaraciy.

 

 

 

Голова ради                                                                       Микола КУХАРЕЦЬ

Про скликання 37 позачергової сесії районної ради!

                                  УКРАЇНА                                    

Рівненська область

Дубровицька районна рада

(сьоме  скликання)

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

г о л о в и   р а й о н н о ї   р а д и

 

 від  29 січня 2020 року                                                                                    № 5

 

Про скликання тридцять сьомої

позачергової сесії районної ради  

 
На підставі ст. 46, 55  Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, п.1, п.5 ст. 3 Регламенту Дубровицької районної ради, розглянувши лист Дубровицької райдержадміністрації № вих.68/01.40 від 29.01.2020 року про винесення на розгляд позачергової сесії районної ради питання щодо реформи закладу охорони здоров'я комунального некомерційного підприємства «Дубровицька центральна районна лікарня»:  

1. Скликати тридцять сьому позачергову сесію районної ради сьомого скликання 31 січня 2020 року:

- о 09.30 годині провести засідання постійної комісії з правових питань, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, культури, соціальної політики, соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, депутатської діяльності;

 - о  10.00 годині провести пленарне засідання тридцять сьомої позачергової сесії районної ради в залі засідань районної ради.

 

2.  На розгляд позачергової сесії внести питання:

Про  звернення депутатів Дубровицької районної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України, народного депутата Віктора М’ЯЛИКА, обласної державної адміністрації щодо визначення статусу комунального некомерційного підприємства «Дубровицька центральна районна лікарня» та надання спеціалізованої невідкладної допомоги, планової медичної допомоги жителям Дубровицького району».

 Доповідає: Олександр ПОЛІЩУК – головний лікар КНП «Дубровицька ЦРЛ».

3. На сесію запросити народного депутата М’ялика В.Н., депутатів обласної ради від Дубровицьких округів, міського, сільських голів, представників органів виконавчої влади, керівників окремих підприємств, установ, організацій,  преси.

4. Виконавчому апарату районної ради довести до відома депутатів день і час проведення

пленарного засідання та засідання постійної комісії правових питань, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, культури, соціальної політики, соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, депутатської діяльності, орієнтовний порядок денний позачергової сесії районної ради.

5. Розпорядження про скликання тридцять сьомої позачергової сесії оприлюднити на сайті Дубровицької районної ради .   

6. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

 

Голова ради                                                                                          Микола КУХАРЕЦЬ

 

 

Используется технология DLE

Погода


Вгору